Маньківська районна організація
ПОШТОВИЙ IНДЕКС 20100
смт. Маньківка, вул. Соборна, 12
(098) 716-10-15
VOCHERKASSY@UKR.NET

Публікації в ЗМІ

16/04/2018

ЗА ІНІЦІАТИВИ ДЕПУТАТІВ...

06/04/2018

Під зорями весна ще буде спати,
Маньківщину ще мла вкриватиме густа,
А ми до церкви підемо привітати
Воскреслого Христа.
Заграють дзвони із церковних веж,
І разом з ними заспівають люди:
Христос воскрес!
У поле, в ліс, де сніг останній тане,
У досвіток покотиться луна
А там зі сну прокинеться і встане 
Дзвінка весна!
Простивши все, відкинувши зневіру,
Просвічені пасхальних торжеством,
Кріпімо прадідівську віру
І воскресаймо разом із Христом.
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!
Світло Великого Дня і любов

Промовляють до нас найщирішою з мов.
Щоб ми з тобою серцем пораділи
Й за те, що маємо, подякувати вміли!
Співають дзвони святого храму, 
Велика радість: Христос Воскрес! 
...

31/03/2018

Вербна неділя 2018: історія і традиції свята 

 
Згідно з Євангеліями, коли Ісус прибув до Єрусалиму верхом на ослиці, його зустрічала радісна юрба, яка вітала його пальмовими гілками. Люди зустрічали Ісуса криками "Осанна!", як зазвичай зверталися тільки до царя. Причиною такої радості було чудо, вчинене Ісусом напередодні: він воскресив Лазаря і довів, що може називатися Сином Божим.
 
Християни замінили пальмове віття вербою. Традиційно з Вербної неділі починається останній Страсний тиждень посту. У це свято віруючі відвідують церковні служби та освячують гілочки верби. Вважається, що верба - символ весни і нового життя, гілочки саме цього дерева захищають будинок від хвороб, бідності, пожеж, повеней та інших неприємностей.
Народні звичаї на Вербну неділю такі: якщо після богослужіння зустріти людину, якої не було в церкві, її потрібно жартома вдарити гілочкою освяченої верби і сказати:
"Не я б'ю - верба б'є, 
За тиждень Великдень, 
Недалечке червоне яєчко! "
Молоді хлопці та дівчата за традицією б'ються свяченою вербою біля церкви і дорогою додому, при цьому вони весело викрикують:
"Будь великий, як верба, 
А здоровий, як вода, 
А багатий, як земля! "
 
Вербна неділя: що не можна робити
У цей день не можна прибирати, готувати, шити і виконувати іншу фізичну роботу;
Не можна віддаватися розвагам, відвідувати розважальні заклади;
У це свято заборонено вживати алкоголь;
Як і в інші дні Великого посту, не можна їсти продукти тваринного походження (можна тільки рибу);
Не можна сваритися і відмовляти в проханнях.
Прикмети на Вербну неділю 2018
У давнину вірили, що який вітер дме у Вербну неділю, такий буде і протягом літа;
Якщо погода тепла і ясна, буде багатий урожай фруктів;
Якщо в тісто для печива або пирогів додати бруньки верби, всі, хто спробує випічку, стануть здоровішими;
Якщо в цей день посадити кімнатну рослину, вона приверне у ваше життя багатство
...

29/03/2018

ЗВІТ- справа не формальна
   Громадську діяльність депутати фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ» в районній раді розглядають як дорогу з двостороннім рухом. Відпрацьовуючи кредит довіри своїх виборців, вони не лише відстоюють їх інтереси в сесійній залі та комісіях ради, але й плідно працюють на округах за місцем проживання. Прикладом для колег  в цій царині слугує керівник фракції О.Ю. Попелюх.  Днями Олександр Юрійович  вкотре склав іспит перед краянами, звітуючись на сходці рогівчан.  Депутат предметно повідав загалу про  напрацювання особисті та очолюваної ним фракції щодо соціально-економічного, культурного розвитку регіону, забезпечення функціонування закладів освіти, медицини, культури, реформування інфраструктури і таке інше. Зокрема, під час 8 сесій він долучився до прийняття 168 рішень ради, в тому числі 8 з питань бюджету та фінансів.
  Системно організована робота із зверненнями виборців, в тому числі завдячуючи його помічникам, у  Молодецькому та Вікторівці, котрі закріплені те ж за ним, дозволяють депутату оперативно реагувати на запити громадян. Впродовж звітного періоду Олександр Юрійович згідно графіка щомісячно здійснював прийом виборців, брав участь в  культурно-масових заходах, регулярно зустрічався із колективами дошкілля та ЗОШ, ФАПу, сільського Будинку культури, ветеранами та АТОвцями…  За сприяння О.Ю.Попелюха ТОВ «Дукра агро», де він обіймає посаду головного бухгалтера, на утеплення, ремонт початкової ланки, санвузла Рогівської ЗОШ асигновало 105 тисяч гривень. Майже 45,5 тисячі гривень товариство виділило на ремонт та заміну вікон місцевого Будинку культури, а ще 55 тисяч гривень – на ремонт асфальтового покриття до села. Понад 30 тисяч гривень торік витрачено на  закупівлю мотокіс для сільської громади.   43,6 тисячі гривень спрямовано товариством рогівчанам допомоги на лікування та вирішення соціально-побутових питань. Не стояв осторонь Олександр Юрійович щодо вирішення питань захисників Вітчизни та працевлаштування односельців. Так, торік завдячуючи йому роботу отримали близько десятка односельців.
   Зацікавлений діалог із селянами під час сходки, в котрому знайшлося місце як для подяки обранцю, так і пропозицій, за визнанням Олександра Юрійовича сприяв визначенню пріоритетів на найближчу  перспективу, а сам звіт мав прикладний характер. А відтак немає сумнівів, що  і черговий звітний період для депутата буде багатим на добрі справи та звершення.
...

27/03/2018

Дев’ять мінус Буки та Багва
або свято спорту із присмаком гіркоти
   Заключними акордами «Найспортивнішого села-2018» стали фінальні змагання найсильніших спортивних дружин району, котрі традиційно відбулися на майданчиках Маньківського НВК «ЗОШ - гімназія» минулої неділі. Впродовж  лютого у трьох відбіркових турнірах право представляти спортивну рать сільської громади вибороли дев’ять збірних команд: Кищинець, Буків, Багви, Іваньок, Дзензелівки, Чорної Кам’янки, Молодецького, Доброї, Вікторівки. Одначе цьогорічний урочистий парад фіналістів, вперше за п’ятнадцятилітню історію наймасовіших спортивних стартів Маньківщини, затьмарило ігнорування змагань та колег  представниками новоствореної громади Буків та Багви. Це особливо вразило, адже досі бучани та багвяни зазвичай досить пристойно презентували сільський спорт у фіналах «Найспортивнішого села». Ще з одним, так би мовити, форс-мажором відкриття  зітнулися організатори коли на перших акордах Державного гімну підвела техніка. Проте, до честі учасників змагань, вони гідно вийшли із ситуації, доспівавши його акапельно і надзвичайно злагоджено.
 
  На цьому акцентував увагу загалу у вітальному слові від депутатської фракції, ради районної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ» керівник Громадської приймальні політичної сили А.В.Риженко.
- На мою думку, в цьому є глибоко символічне підґрунтя і переконаний, що єдність та згуртованість, продемонстровані  вами щойно,- підкреслив Анатолій Володимирович,- є свідченням не лише ознак патріотизму, а гарту, твердості духу, вірності ідеалам спорту. Тож, зичимо вам примножити добрі традиції, взяти вершини спортивної звитяги. Що ж до «ЧЕРКАЩАН», то політична сила, її координатор на Маньківщині М.Ф.Северин системно дбають про підтримку обдарованої молоді, пропаганду здорового способу життя. За спільного рішення переможці зональних турнірів вже одержали від нас  комплекти футболок «Найспортивніше село», а на переможця першості разом із кубком, дипломом очікує премія на придбання спортінвентаря. Наймолодший та найдосвідченіший учасник фіналу  будуть також вмотивовані. 
Впродовж майже чотирьох годин спортсмени визначали кращих в 11 видах програми. У загальнокомандному заліку  у семи видах єдиноборств  поза конкуренцією виявилися володарі першого Кубка ВО «ЧЕРКАЩАН» «За волю до перемоги» команда Дзензелівки. За сумою місць(29) дензелівчани на 12 пунктів випередили своїх найближчих переслідувачів, торішнього переможця змагань - команду Молодецького.  Ще на 12 очками поступилися другому призеру фізкультурники Іваньок, котрі замкнули чільну трійку.
В окремих видах єдиноборств пальму першості за результатами суддійських протоколів вибороли: підтягування на перекладині - Бурсак Роман(Дзензелівка),  дартс - Данько Марина(Дзензелівка),  кегельбан - Шевченко Валерія (Молодецьке),  стрибки через скакалку - Дикий Андрій (Молодецьке),  гирьовий спорт  - Коваль Сергій(Дзензелівка), стрільба з пневматичної гвинтівки - Данько Марина(Дзензелівка), естафета - вікторівчани на чолі з капітаном Журбою Романом, перетягувані канату - тріо з Молодецького, змаганнях з шахів серед дітей  - Самборський Іван(Дзензелівка), дорослих - Кравченко Андрій(Дзензелівка), з шашок серед дітей -  Олійніченко Ярослав(Вікторівка), дорослих - Білан Василь(Кищенці), настільний теніс серед дітей - Безух Владислав(Чорна Кам'янка), серед дорослих- Кривошея Юрій(Молодецьке). 
   На урочистому закритті змагань команди призери нагороджені грамотами та сертифікатами для придбання спортивного інвентаря. В тому числі від ВО "Черкащани" Диплома, кубка та сертифіката на придбання спортивного інвентаря на три тисячі гривень удостоєно команду Дзензелівки, а  Подяками та грошовими преміями відзначено 77-річного Василя Михайловича Комісаренка(колишній сільський голова Кищенців) та  дев’ятирічну Поліну Шевченко (Молодецька ЗОШ). 
...

21/03/2018

«ЗАТВЕРДЖЕНО»
Координатор 
ВО «ЧЕРКАЩАНИ» 
 в Маньківському районі
 М.Ф.Северин
 
Положення про  творчий конкурс
« Маньківщина–мій рідний край»
 
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
   Творчий Конкурс« Маньківщина – мій рідний край» (далі за текстом – Конкурс), проводиться Маньківською районною організацією  ВО «ЧЕРКАЩАНИ»
  Положення про Конкурс (далі за текстом – «Положення»), розроблено відповідно до Краєзнавчо-просвітницької програми районної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ»
   2. ЗАВДАННЯ  КОНКУРСУ
2.1. Основним завданням  Конкурсу  є краєзнавчо-просвітницька робота серед маньківчан щодо популяризації надбань пращурів і  сучасників задля розвитку регіону, підвищення рівня життя краян. Також важливим завданням  є виявлення та підтримка обдарованої молоді.
2.2. У рамках Конкурсу надається    організаційна, матеріально-технічна і фінансова підтримка ініціативам, спрямованим на вирішення означень вище завдань.
 
 
 3. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ
3.1. Конкурс проводиться за рахунок коштів районної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ».
3.2.  Вік учасників Конкурсу  не обмежується.
3.3. Конкурс проходить у трьох номінаціях:
-  поетичні і прозові твори  під рубрикою « Ними пишається громада»;
- історичні та краєзнавчі дослідження Маньківщини ; 
- фотографія «Маньківщина і маньківчани».
3.4. Оргкомітет  не претендує на майнову і не майнову складову права інтелектуальної власності учасників Конкурсу.
 4. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ
  4.1. Рішення про організацію та проведення Конкурсу та його кошторис  приймає рада районної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ»..
 4.2. До кошторисувходятьтаківитрати: премії призерам,   виготовлення дипломів, інші витрати.
 4.3. Після прийняття відповідного рішення оргкомітет своєчасно оприлюднює інформацію щодо організації прийому заявок для участі у Конкурсі  із зазначенням кінцевого строку  прийому. Оголошення публікується у районній газеті, розміщується на офіційному веб-сайті районної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ», інформаційних дошках місцевих рад 
4.4. Конкурсні роботи можуть бути надані  як у паперовому, так і в електронному вигляді.
4.5. Строк прийому робіт з 15квітня  до 15серпня 2018 року включно.
4.6. Поштова адреса направлення робіт:  20100смт. Маньківка вул.. Соборна,12, а також  ел.пошта vocherkassy@ ukr.net
 
 5. ОТРИМАННЯ РОБІТ
 5.1. Роботи на Конкурс приймаються та реєструються, як вхідна документація, узагально прийнятому порядку.
 5.2. Творчі роботи учасників Конкурсу до моменту проведення їх оцінки журі зберігаються за згаданою адресою.
 
 6. КОНКУРСНЕ ЖУРІ
 6.1. З метою об’єктивного та неупередженого розгляду та оцінки робіт учасників Конкурсу  рішенням оргкомітету утворюється  конкурсне Журі.
 6.2. Журі проводить огляд та оцінку творчих робіт учасників Конкурсу, визначає кращі роботи в відповідній номінації та вносить відповідні рекомендації оргкомітету щодо нагородження переможців.
 6.3. Журі Фонду утворюється у кількості 5 (п’яти)  осіб у складі голови, секретаря та членів Журі. Персональний склад Журі затверджується радою районної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ»..
 6.4. Голова та члени Журі приймають участь уроботі Журі на громадських засадах. 
 7. ОЦІНКА РОБІТ ТА НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ
 
 7.1. Після завершення строку, відведеного на прийом творчих робіт учасників оргкомітет передає  роботи до конкурсного Журі.
7.2.  Журі проводить оцінку творчих робіт учасників Проекту за відповідними критеріями, після чого своїм рішенням обирає призерів  серед авторів робіт по кожній з номінацій. Кількість призерів у  кожній з номінацій не обмежується.
Строк підведення підсумків – до 18 серпня  2018 р.
7.3. Після визначення переможців серед авторів робіт, які взяли участь у Конкурсі, Журі вносить відповідне подання раді районної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ» щодо затвердження рішення Журі та нагородження призерів. 
 Строк затвердження рішення Журі -  до 21серпня 2018 р.
8. Нагородження переможців Конкурсу
8.1. Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами та цінними призами(Додаток 1).
8.2. Нагородження учасників здійснюється Організатором. 
8.3. Інформація про результати Конкурсу розміщується на офіційному веб-сайті Організатора та районній газеті «Маньківські новини»
 
Секретар Маньківської районної ради
 ВО «ЧЕРКАЩАНИ»                                                                  А.В. Риженко
...