Маньківська районна організація
ПОШТОВИЙ IНДЕКС 20100
смт. Маньківка, вул. Соборна, 12
(098) 716-10-15
VOCHERKASSY@UKR.NET

Публікації в ЗМІ

06/06/2018

Щоб здоровим, сильним бути, треба нам про сум забути!
Спортом треба всім займатись і частіше усміхатись!
Бо усміхнена людина - це здоров'я половина.
  Це довели собі та чималому гурту вболівальників з числа рідних та близьких, знайомих і сусідів понад двох сотень ветеранів майже третини Маньківщини в рамках спортивних випробувань "Джура для людей поважного віку", котрі відбулися на районному стадіоні під егідою терцентру  управління соціального захисту населення.
Урочистому відкриттю свята передувала спортивно - розважальна фізкультзарядка під орудою почесного пенсіонера, вчителя фізичної культури Сергія Олексійовича Дубика, до котрої долучилися не лише ветерани, аде і почесні гості та вихованці початкової ланки місцевих ЗОШ разом зі своїми педагогами
  З вітальними та напучувальними словами до поважних джурівців  звернулися Філіпчак Олег Григорович - заступник голови РДА, Риженко Анатолій Володимирович - керівник Громадської приймальні ВО»ЧЕРКАЩАНИ», Загородна Людмила Іванівна - керівник управління соціального захисту населення, Панчук- Золотухіна Юлія Іванівна - керівник Маньківського територіального центру.  Зокрема, Анатолій Володимирович передав найщиріші вітання та побажання від мецената, координатора ВО»ЧЕРКАЩАНИ» в районі Миколи Федоровича Северина – головного спонсора святкового заходу.
    Попри святковість та  загальну доброзичливість з-поміж учасників та вболівальників на смарагдовій галявині спортивної арени вирували палкі пристрасті
команд "Неунивайки" та "Живчики". Свій спортивний потенціал поважні спортсмени демонстрували в різноманітних конкурсах; "Кидання м'яча в обруч", "Дартс", "Боулінг", "Тунель", "Хитрий м'яч", "Хулахуп", "Одногорбий верблюд і кенгурята", "Конкурс капітанів", "Спортивна естафета".
    Під час невеличких відпочинків між конкурсами, присутніх вітали: Учасники вокального ансамблю "Нотка"(Мельніченко Анна, Бицюк Тетяна, Лазба Софія), Кожухар Сергій, Левченко Алла та Іваньківський фольклорний ансамбль "Іванчанка".
    Неуперелжені суйдді опісля завершення спортивної програми констатувала, що з мінімальною перевагою перемогу здобула команда "Живчики".
    Переможці та призери в в загальнокомадному заліку та окремих видах єдиноборств  відзначені дипломами та призами.
Подарунками від територіального центру та ВО"Черкащани" були нагородженні найстарший та найактивніший учасник. 
А ще організатори святково - розважальної  гри «Джура для людей поважного віку»  на чолі із Ю.І.Панчук-Золотухіною почастували ветеранів смачною кашею, організували змістовне дозвілля.
...

05/06/2018

Із знанням справи                                              Вранішнє сонце ще ледь викочувалося над густим лісом. Стара бруківка, огинаючи густі кущі та дерева, веде  до мальовничої  Паланочки.  Кілька зигзагів  на тернистому шляху і ми  в «Дивокраї» - улюбленому місці відпочинку маньківської дітвори, а впродовж уже трьох років ще і база вишколу і гарту десятикласників ЗОШ за програмою допризовної підготовки школярів. Та несподівано на розі вулиць нашій «Реношці»  дорогу перекриває мінівен, а позаду блокує «Опель», лунає хлопок світло шумової гранати, авто оточують з десяток юнаків в камуфляжних одностроях із автоматами та гранатометами в руках.
 
- Руки за голову, всім вийти з машини, - чітко скомандував кремезний чолов’яга.
- Руки на капот, ноги на ширині плечей! - додав він за мить.
- Провести особистий  обшук  та оглянути машину! – далі наказав командир підлеглим.
  Професійно обмацавши бранців та оглянувши авто, бійці констатували: « Чисто!»  За мить скинувши балаклаву та щиро посміхаючись, командир групи вже зовсім по-цивільному мовив: «Ласкаво запршуємо до нашого табору… і не ображайтеся, адже це відпрацювання елементів військової операції».
  За кілька хвилин  на нас чекала уже на багато гостинніша зустріч. На плацу «Дивокраю», виструнчившись у шеренгах, гостей табору: меценатів, координатора ВО «ЧЕРКАЩАНИ»  в районі М.Ф.Северина та В.П.Шевченка, начальника відділу освіти Ю.М.Безверхого, керівника Громадської приймальні ВО «ЧЕРКАЩАНИ» А.В. Риженка по-козацьки гучно вітають  майже вісім десятків юнаків та юнок. 
   Витримавши протокол зустрічі, першим до молоді звернувся Микола Федорович. Він, передусім, подякував юнакам і дівчатам за бажання до самовдосконалення, фізичний та духовний гарт, котрі стануть запорукою звершень в дорослому житті, допоможуть долати життєві труднощі.
    З напучуванням школярам та подякую командирам і освітянам висловилися інші гості. За доброю традицією М.Ф.Северин подарував табору три військові термоси, котрі  допоможуть харчувати  юнь в походах.
   Затим гості предметно ознайомилися із умовами таборування та ходом зборів. Відрадно,що бюджетні асигнування, підтримка меценатів і спонсорів спрямовані на те, аби в повній мірі забезпечити  комплексний підхід  щодо повноцінного харчування та проживання старшокласників, а от  керівництво табору на чолі із П. М. Карпенком докладають чимало зусиль задля виконання програми  збору: навчання, виховання, фізичних тренувань, соціального розвитку та психологічної підготовки молоді до захисту Вітчизни.
Майбутні захисники Вітчизни за відносно короткий відрізок часу предметно ознайомилися із історією Збройних сил України, основами тактико-технічних характеристик зброї, навчилися розбирати-складати зброю, пройшли курс орієнтування на місцевості, топографію, маскування, виживання у складних умовах, долучилися до азів рукопашного бою  і таке інше.  В цьому їм допомогли фахівці військової справи.
 
Під вінець перебування у міжшкільному військово-патріотичному таборі «Козацький гарт» Микола Федорович зазначив, що за результати зборів разом із керівництвом відділу  освіти, громадських військово-патріотичних організацій ми зробимо ретельний аналіз, визначимо комплекс заходів щодо зміцнення матеріально-технічної бази, розширення тематичної наочності та навчальних зразків зброї. І таке інше.
...

01/06/2018

Фізичний гарт плюс друзі з усієї Черкащини                           Вже за доброї традиції  та волі  М.Ф.Северина переможця районного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» «Джура» рій «Патріот»  Маньківської ЗОШ №1 відзначено спеціальною заохочувальною премією, спрямованою на фінансування участі юних краян в  обласному етапі гри. Відчуваючи підтримку, юнаки і юнки належним чином  підготувалися до відповідальних стартів та конкурсів. 
   Впродовж п’яти днів тривали спортивні єдиноборства,  конкурси та випробовування. Маньківчани склали гідне суперництво опонентам з 21 роя  Черкащини. Поза конкуренцією маньківчани виступили в в конкурсі таборування"Найкраще наметове містечко". Домінували вони і на етапі "Пластун". А от у загальнокомандному заліку  рій «Патріот» виборов високе дев’яте місце.
   Окрім спортивних досягнень, джурівці пройшли чудовий фізичний вишкіл та гарт, надбали чимало друзів з  різних куточків Черкащини. Про все це вони з приємністю переповідають ровесникам та вчителям, А ще юнаки і юнки складають щиру вдячність всім, хто сприяв їх участі в обласному етапі Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» «Джура», насамперед, меценату Миколі Федоровичу Северину.
...

01/06/2018

  • Футбол в Іваньках- це не лише спорт…                                        Іваньки завше славилися своїми хліборобами і тваринниками, цукроварами і спиртовиками, педагогами і аматорами художньої самодіяльності. Одначе неперевершеною гордістю громади є її молода паросль, котра з-поміж іншого ще вирізняється утвердженням здорового способу життя, фізичним та духовним гартом. А сприяють цьому багаті традиції, започатковані старшими поколіннями, підтримка меценатів і спонсорів. Зокрема, впродовж кількох останніх років футбольний турнір, котрий іваньківчани проводять на Трійцю в рамках велелюдного святкування, підтримує меценат, директор ТОВ «Дзензелівське» М.Ф. Северин. От і цього річ за його сприяння головний приз турніру – Кубок Іваньківської сільської ради розіграли чотири футбольних дружини. Відрадно, що безкомпромісний спір на смарагдовому майданчику вели як вихованці ДЮСШ, команда студентів, так і ветерани футболу, котрі в свій час відстоювали спортивну честь Маньківщини на обласних першостях і в регіональних турнірах, а також амбіційна команда із Попівки, в котрій тон задавали гравці, які нині виступають за команди-учасниці першості області та Уманського району....

29/05/2018

Прозвітувалися  і до людей прислухалися
  Сходки громадян, котрі щорічно заслуховують звіти очільників та депутатів місцевих рад щодо виконання планів соціального розвитку , передвиборних зобов’язань  обранців є дієвою формою взаємодії громади із депутатським корпусом, виконкомами органів самоврядування. Цьогорічні зібрання для Іваньківської ОТГ були першими від її організації, а відтак привернули особливу увагу. Поряд із сільськими старостами( ще до 29 жовтня 2017 року сільським головами)  про надбання, перспективи розвитку та шляхи подолання проблем, пошуки резервів наповнення бюджету та інвестиції односельцям доповідали голова ОТГ Л.М.Поліщук і колеги депутати. Зважаючи на те, що з-поміж 22 депутатів ради 14 - представники ВО «ЧЕРКАЩАНИ», до зацікавленого  спілкування із селянами долучилися, крім обранців, координатор політсили в районі  М.Ф. Северин, керівник Громадської приймальні, голова ради районної  організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ» А.В.Риженко.
 
- Кожна із чотирьох зустрічей з уповноваженими сільських громад, зазначив Микола Федорович,- дала можливість, насамперед, глибше вникнути в проблеми Іваньок, Тимошівки, Крачківки та Березівки, почути думку людей щодо сьогодення та перспектив розвитку сіл, непростих процесів реформування соціальної  інфраструктури, співпраці сільгосптоваровиробників із  власниками паїв. Ми також вдячні учасникам зібрань за увагу та розуміння  позиції суб’єктів господарської діяльності, котрі є бюджетоутворювачами  та інвесторами в соціально-економічному розвитку ОТГ.
 
   У ході конструктивних діалогів  жителі Іваньок, Тимошівки, Крачківки та Березівки висловили низку зауважень та пропозицій щодо функціонування закладів охорони здоровя, освіти, культури, поштового зв’язку, транспортного сполучення, роботи  соціальних служб, ремонту доріг і таке інше.  Над реалізацією народної ініціативи працюватимуть депутати –«черкащани» як в режимі сесійних засідань рад, так і щоденними турботами про життєві будні краян. А пріоритети залишаються незмінними: опіка про ветеранів праці, дітей, підтримка молодої парослі щодо здорового способу життя, змістовної організації дозвілля, забезпечення функціонування та надання належних послуг закладами охорони здоров’я, освіти і культури. 
...

29/05/2018

Під малиновий передзвін                                                         Радісне і водночас хвилююче свято щороку приходить  не лише на освітянську ниву, але мало не в кожну родину. Малиновий передзвін шкільних дзвінків  для 2559 вихованців 19 ЗОШ Маньківщини символізував завершення чергового навчального року. Цієї благодатної днини школярі долають своєрідний рубікон: вихованці 1-10 класів взяли чергову вершину  у сходженні тернистими стежинами Країни Знань, а для  136 одинадцятикласників від шкільного порогу започатковується дорога в самостійне життя. ...