Маньківська районна організація
ПОШТОВИЙ IНДЕКС 20100
смт. Маньківка, вул. Соборна, 12
(098) 716-10-15
VOCHERKASSY@UKR.NET

Публікації в ЗМІ

04/03/2018

   53 голоси  - «за». А далі крапка чи знак оклику?                                                                 Протестні акції  аграріїв області, започатковані маньківчанами щодо припинення свавілля чиновників Головного управління Держгеокадастру не  на жарт роздмухали полум’я протистояння сільгоспвиробників та обласних геокадастровців. Зокрема, впродовж січня – лютого  на Маньківщині та в обласному центрі відбулася низка велелюдних зібрань аграріїв Черкащини з настійливою вимогою до керівництва  та чиновництва  Держгеокадастру покласти край нахабству та протиправним діям. 
 
 
   Депутатська фракція ВО «ЧЕРКАЩАНИ» ініціювала на розгляд чергової сесії облради «Звернення депутатів Черкаської обласної ради до голови Верховної Ради України А.В Парубія», але «закулісся» втрутилося в перебіг подій і воно не знайшло підтримки з інших фракцій, а затим так і не відбулася позачергова сесії обласної ради, на розгляд якої фракція запропонувала питання про довіру керівнику Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області О.В. Залогі. 
   За дорученням голови облдержадміністрації було створено обласний штаб щодо розв’язання конфліктів в царині земельних відносин. Здавалося б, крига скресла, аграріїв почули і все буде приведено в правове поле. Одначе оптимістичним сподіванням не судилося матеріалізуватися. Чиновники так і не відмовилися від старих схем. Зокрема, на сусідній Лисянщині з їх подачі «безвоздмездно» підставним жителям Лвівської області передано шмат ріллі.
   А от щодо ініціаторів заворушень на Маньківщині Ольга Володимирівна Залога запустила бумеранг репресій у вигляді проведення «безпристрасних» перевірок. Так, авторитетні інспектори мали викрити злісні порушення щодо земельного законодавства в ТОВ «Дзензелівське», СФГ «Шевченка», «Білецького» та інших. Одначе на заваді «засланих козачків» стала згуртована громада фермерів і не лише Маньківського, але Уманського, Тальнівського, Катеринопільського, Лисянського, Шполянського, Городищенського районів. На пропозицію координатора заходу М.Ф.Северина та вимогу майже півтисячного вічче, котре відбулося 21 лютого на головному майдані Маньківки, заслухано роз’яснення керівника групи щодо мети та завдань перевірки. Загальні тези та окозамилююче трактування позиції інспектора викликали невдоволення загалу. 
 
   За одностайним рішенням учасники мітингу настійливо «рекомендували» інспектору відбути до Черкас, а  для очільниці головного управління чиновнику вручили пакет документів з переліком порушень по Лисянському району. Також аграрії прийняли рішення про направлення делегацій районів на чергову сесію обласної ради задля змушення піти у відставку керівника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області О.В. Залоги.
  Мирну акцію Ольга Володимирівна розцінила, щонайменше,  як бунт та наругу над інспекторами. Вже до вечора 21 лютого до правоохоронних органів держгеокадастрівці  зернулися із заявам щодо насильницьких дій, знищення офіційних документів, а до  регіональних ЗМІ  направили обурливі публікації, в котрих розвінчувалося містечкове бунтарство, невігластво…
  Масну крапку в цьому екшені мала поставити чергова березнева сесія обласної ради, першим питанням порядку денного котрої з подачі депутатської фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ» стало прийняття Звернення до голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Генерального прокурора та керівника Держгеокадастру в питанні підтримки законопроекту про передачу земель державної власності у власність громад, а  також звільнення очільниці Держгеокадастру в Черкаській області О.В. Залоги. 
 
   Завдячуючи раді обласної організації та коородинаторам ВО «ЧЕРКАЩАНИ» в районах, стати свідками прийняття цього доленосного рішення змогли близько 900 аграріїв майже з усіх районів Черкащини. Отож, народні обранці, котрі 2 березня поспішали до сесійної зали,  мали можливість долучитися до заяв  та вимог мітингарів. Попри безприцидентні заходи безпеки (кілька десятків поліцейських, міношукачі і таке інше) довкола сесійної зали, бажаючим дозволили також потрапити до неї. Опісля майже півторагодинної «розминки-дискусії» депутати взялися затвердити порядок денний. І трапилося непередбачуване … вийшла з ладу система «Рада» !!!  До честі, голова обласної ради О.І. Вельбівець, неухильно дотримуючись Регламенту представницького органу, успішно вирішив форс-мажорну проблему. А затим, заручившись підтримкою колег, надав можливість оприлюднити позицію аграріїв активісту акції М.Ф. Северину.
  Лаконічно і водночас переконливо Микола Федорович апелював до депутатського загалу щодо важливості їх позитивного голосування не лише для сільських товаровиробників, але подолання корупції у земельних відносинах, відновлення довіри до влади, торжества законодавства та моралі.
- Корупційні схеми, - зазначив Микола Федорович,- працюють впродовж тривалого часу, а про таксу відкатів за переоформлення документів на оренду земель не знає хіба що глухий, а не говорить  німий. Окрім депутатського корпусу, сподіваємося на тверду позицію гаранта Конституції на Черкащині, голову облдержадміністрації Ю.О.Ткаченка.
 
  І, як з’ясувалося вже незабаром,  депутати почули голос аграріїв і прийняли непросте рішення. При поіменному голосуванню  «за» звернення до голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Генпрокуратури та Держгеокадастру щодо проведення комплексної перевірки діяльності ГУ Держгеокадастру в Черкаській області, скасування незаконних розпорядчих документів, звільнення з посади керівниці землевпорядної установи Ольги Залоги проголосувало 53 депутати. Зала зустріла рішення оплесками. 
 
  А що далі: крапка чи знак оклику. Громадськість очікує з нетерпінням…
...

19/02/2018

Фаворити підтвердили свій статус                       У другому турі зональних змагань «Найспортивніше село-2018», котрий відбувся на базі Молодецької ЗОШ за путівки до фіналу змагалися спортивні дружини Нестерівки, Подібної, Вікторівки, Рогів, Поташі, Доброї та Молодецького на чолі з очільниками громад І.П. Кривдою, В.М.Кобзарем, В.В.Нечиснюком, В.О. Івасюком, Л.М.Ільніцькою,   І. В.Баліцьким, О.В.Баранюком.
    Вітаючи учасників змагань, керівник Громадської приймальні ВО «ЧЕРКАЩАНИ» А.В. Риженко від імені координатора політичної сили М.Ф.Северина, ради районного осередку та депутатської фракції в райраді побажав фізкультурникам спортивних звитяг в ім’я торжества здорового способу життя, примноження звершень фізкультурно-масового руху. А ще в якості мотивації  Анатолій Володимирович презентував для переможців відбіркового турніру комплект форми «Найспортивніше село».
   
...

13/02/2018

«Найспортивніше село-2018» стартувало!                                                        Минулої суботи на Маньківщині стартували наймасовіші змагання серед сільських фізкультурників «Найспортивніше село». Започатковані в 2003 році, вони стали не лише наймасовішими, але найпрестижнішими стартами з-поміж сільських спортивних дружин, до котрих долучаються сільські голови, педагоги, медики, аграрії, пенсіонери і школярі. Спортивного азарту та завзяття фізкультурникам додають не лише визнання односельців, але і моральне заохочення та матеріальне стимулювання. Зокрема, втретє поспіль разом з районною радою та райдержадміністрацією співорганізатором «Найспортивнішого села» виступає рада районної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ» та депутати однойменної фракції в районній раді....

07/02/2018

12 місяців - 12 героїв                                                     «Наші, рідні …» - так найменували свій проект Н.О.Маренюк та її однодумці Г.Ф. Новожилова, І.В.Варченко, Л.М.Бабій, присвячений вшануванню військової звитяги, патріотизму, сили духу  маньківчан в АТО. З-поміж  кількох  десятків кращих з кращих краян, котрі  за велінням сумління та  синівської гідності стали на захист територіальної цілісності Вітчизни, Наталя Олександрівна спільно із волонтерами, громадськими активістами відібрали  12 неперевершених особистостей: Сергій Столярчук, Станіслав Кривошея, Світлана Ковальчук, Руслан Мозгачов, Максим Хльобас, Андрій Іваненко, Петро Січкар, Михайло Бондар, Юрій Збрицький, Богдан Іващук, Віктор Клочан, Ігоря Козяр, чиї портрети стали основою  тематичного календаря на 2018 рік. Творчий доробок ентузіастів допомогли матеріалізувати меценати та благодійники: координатор ВО «ЧЕРКАЩАНИ» в районі М.Ф.Северин, керівник однойменної фракції в районній раді О.Ю. Попелюх та їх колеги....

22/01/2018

Шановні краяни!                                                                                  Щиро вітаємо усіх вас з Днем Cоборності України!...

17/01/2018

Протестна акція  маньківських аграріїв перемістилася в Черкаси...