Маньківська районна організація
ПОШТОВИЙ IНДЕКС 20100
смт. Маньківка, вул. Соборна, 12
(098) 716-10-15
VOCHERKASSY@UKR.NET

Публікації в ЗМІ

15/08/2018

Творчі задуми реалізуються за підтримки меценатів.                                                        У цьому переконалася вчителька іноземної мови Потаської загальноосвітньої школи В.В. Микитенко. Серед надбань молодого фахівця вишкіл в національному університеті імені Богдана Хмельницького на факультеті іноземних мов, перші кроки на педагогічні ниви, сповнені творчих пошуків, дерзань, визнання вихованців їх батьків, підтримка колег.  Для Вікторії Василівни притаманно, що взявши одну висоту, прагнути ще до вагоміших звершень. Отож, аби належним чином озброювати вихованців знаннями англійської мови, значимість котрої зростає повсякчас, вчителька  творчо підходить до реалізації  освітньої програми, дбає про ефективність навчального процесу. Зокрема, значна увага вчителькою приділяється  урізноманітненню форм навчання, оснащенню кабінету наочністю. Проте через брак коштів далеко не всі задуми можна матеріалізувати. 
   Регулярно переглядаючи сторінки у фейсбуці та на сайті ВО «ЧЕРКАЩАНИ»,- зізнається Вікторія Василівна,- звернула увагу на системну підтримку представниками цієї політичної сили обдарованих дітей, медичних, освітніх закладів. До речі, торік  і вихованець нашої школи став призером культорологічно – просвітницького конкурсу, започатковано «ЧЕРКАЩАНАМИ».  Тож і вирішила теж звернутися до них про допомогу у тематичному  оснащені навчального кабінету. І, повірте, була вражена конструктивністю пропозицій. Меценат і координатор ВО «ЧЕРКАЩАНИ» на Маньківщині М.Ф.Северин детально проникся проектом і профінансував придбання фотошпалер-наочностей та навчальних засобів. Переконана, що майже вісім десятків моїх вихованців І-ІХ класів  теж належним чином оцінять тематичне оформлення кабінету іноземної мови, як і інтерактивну дошку, придбана Миколою Федоровичем.  Користуючись слушною нагодою, складаю щиру вдячність меценату М.Ф.Северину за увагу до вихованців і нашого невеличкого навчально-виховного закладу.
Відрадно, що добрі справи Миколи Федоровича знаходять підтримку в одно партійців, серед котрих члени депутатської фракції в районній раді, депутати рад Іваньківської та Буцької ОТГ. 
...

20/07/2018

Відпочинок у "Прикарпатських зорях" завдяки «ЧЕРКАЩАНАМ»                                              За підтримки мецената, координатора ВО «ЧЕРКАЩАНИ»  в районі М.Ф.Северина та депутатів  Іваньківської ОТГ, котрі на дві третини сформовані із представників політичної сили 40 дітлахів віком від 9 до 16 років з Іваньок, Крачківки та Березівки впродовж двох тижнів відпочивали  в оздоровчому таборі «Прикарпатські зорі» Івано-Франківської області. Зокрема, 11 путівок для дітей працівників та пайовиків ТОВ «Дзензелівське» Микола Федорович придбав за власні кошти, 8 дітей пільгових категорій:  діти – сироти, діти під опікою, діти з малозабезпечених та багатодітних сімей за рішенням депутатського корпусу ради відпочивали за кошти Іваньківської сільської ради, а решта путівок на 50 відсотків профінансовано із сільського бюджету. Потурбувався М.Ф.Северин та сільський голова Л.М.Поліщук і про забезпечення  відпочивальників автопослугами з Іваньок до  залізничної станції Тараса Шевченка, а затим і в зворотньому напрямку. Поряд із  педагогом  та медпрацівником дітьми повсякчас опікувалася працівник  та депутат ради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Людмила Драган.
    Цілюще гірське повітря, страви місцевої кухні, змістовна організація дозвілля сприяли чудовому відпочинку та загартуванню юних краян. Назавше запали в їх пам’ять походи та екскурсії.  Особливо діти були вражені відвідинами славного міста Яремче, милувались місцевим водоспадом,  а у с. Слобода  відвідали криївку, де під проводом екскурсовода мали цікаву історичну подорож у минуле, відвідали музей писанки, найбільший греко - католицький  костел  України в місті Коломия. Ходили в одноденний похід в гори.
 Цікавим і насиченим було життя дітей у таборі.  Протягом зміни діти брали активну участь у конкурсах: міс, та містер табору, конкурс «Хто зверху», Квест, Циганська ніч, та Королівська ніч, Щовечора діти збиралися  в холі, і давали оцінку всім подіям і враженням. Кожен день закінчувався дискотекою.
    Діти  та їх батьки складають щиру вдячність Миколі Федоровичу Северину, депутатам, сільському голові Л.М.Поліщук і всім причетним до організації відпочинку  і поїздки в досі незвіданий  та прекрасний карпатський край.

  ...

25/06/2018

ПОВНЯТЬСЯ РЯДИ СТИПЕНДІАТІВ ВО «ЧЕРКАЩАНИ»                                                      Вже традиційно на червневому спільному засіданні ради районної організації та депутатської фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ» головним  питанням порядку денного є призначення іменних стипендій найобдарованішим випускникам загальноосвітніх шкіл району. Цього річ із 136 одинадцятикласників освітянський відбір та випробування зовнішнім незалежним оцінюванням на «золоту медаль» поталанило здолати  лише трьом вихованцям Маньківського НВК. До честі, юнаки не лише вирізнялися рівнем знань зі шкільних предметів, але були активістами громадського життя гімназії, успішно захищали честь закладу та району на спортивних змаганнях і турнірах. Зокрема, напередодні випускного вечора Богдан Підвисіцький і Володимир Риженко у складі  футбольної дружини ДЮСШ стали віце-чемпіонами Черкащини та удостоєні срібних нагород. Враховуючи всі аргументи, члени ради та депутатської фракції підтримали пропозицію координатора ВО «ЧЕРКАЩАНИ» в районі М.Ф.Северина щодо надання статусу стипендіатів Іллі Погрібняку, Богдану Підвисіцькому та Володимиру Риженку. А відтак майбутні студенти щомісячно впродовж навчання у вишах одержуватимуть іменні стипендії ВО «ЧЕРКАЩАНИ». Таким чином, когорта обраних розширилася до семи.
   Під час урочистостей з нагоди випуску вихованців Маньківського НВК Сертифікати золотим медалістам вручив керівник Громадської приймальні ВО «ЧЕРКАЩАНИ» А.В.Риженко. Вітаючи молоду паросль Маньківщини, іх батьків та освітян з визначною подією, Анатолій Володимирович висловив переконання, що юнаки та юнки, котрими ми нині поправу пишаємося, сягнуть нових вершин, примножать славні традиції краю та краян. Перефразовуючи слова класика, він зауважив, що вчителями славиться Маньківщина, а учні приносять славу їй! А представники політичної сили докладатимуть зусиль, аби юнь маньківського краю могла само реалізуватися.
   Тож вдалого старту в самостійне життя, любі сини і доньки! Віри в свої сили, терпіння і звитяг на тернистій життєвій дорозі. Хай вам додають сил і снаги батьківська опора, мудрість пращурів, напучування педагогів! Маньківщина гордиться і розраховує на вас!
...

06/06/2018

Щоб здоровим, сильним бути, треба нам про сум забути!
Спортом треба всім займатись і частіше усміхатись!
Бо усміхнена людина - це здоров'я половина.
  Це довели собі та чималому гурту вболівальників з числа рідних та близьких, знайомих і сусідів понад двох сотень ветеранів майже третини Маньківщини в рамках спортивних випробувань "Джура для людей поважного віку", котрі відбулися на районному стадіоні під егідою терцентру  управління соціального захисту населення.
Урочистому відкриттю свята передувала спортивно - розважальна фізкультзарядка під орудою почесного пенсіонера, вчителя фізичної культури Сергія Олексійовича Дубика, до котрої долучилися не лише ветерани, аде і почесні гості та вихованці початкової ланки місцевих ЗОШ разом зі своїми педагогами
  З вітальними та напучувальними словами до поважних джурівців  звернулися Філіпчак Олег Григорович - заступник голови РДА, Риженко Анатолій Володимирович - керівник Громадської приймальні ВО»ЧЕРКАЩАНИ», Загородна Людмила Іванівна - керівник управління соціального захисту населення, Панчук- Золотухіна Юлія Іванівна - керівник Маньківського територіального центру.  Зокрема, Анатолій Володимирович передав найщиріші вітання та побажання від мецената, координатора ВО»ЧЕРКАЩАНИ» в районі Миколи Федоровича Северина – головного спонсора святкового заходу.
    Попри святковість та  загальну доброзичливість з-поміж учасників та вболівальників на смарагдовій галявині спортивної арени вирували палкі пристрасті
команд "Неунивайки" та "Живчики". Свій спортивний потенціал поважні спортсмени демонстрували в різноманітних конкурсах; "Кидання м'яча в обруч", "Дартс", "Боулінг", "Тунель", "Хитрий м'яч", "Хулахуп", "Одногорбий верблюд і кенгурята", "Конкурс капітанів", "Спортивна естафета".
    Під час невеличких відпочинків між конкурсами, присутніх вітали: Учасники вокального ансамблю "Нотка"(Мельніченко Анна, Бицюк Тетяна, Лазба Софія), Кожухар Сергій, Левченко Алла та Іваньківський фольклорний ансамбль "Іванчанка".
    Неуперелжені суйдді опісля завершення спортивної програми констатувала, що з мінімальною перевагою перемогу здобула команда "Живчики".
    Переможці та призери в в загальнокомадному заліку та окремих видах єдиноборств  відзначені дипломами та призами.
Подарунками від територіального центру та ВО"Черкащани" були нагородженні найстарший та найактивніший учасник. 
А ще організатори святково - розважальної  гри «Джура для людей поважного віку»  на чолі із Ю.І.Панчук-Золотухіною почастували ветеранів смачною кашею, організували змістовне дозвілля.
...

05/06/2018

Із знанням справи                                              Вранішнє сонце ще ледь викочувалося над густим лісом. Стара бруківка, огинаючи густі кущі та дерева, веде  до мальовничої  Паланочки.  Кілька зигзагів  на тернистому шляху і ми  в «Дивокраї» - улюбленому місці відпочинку маньківської дітвори, а впродовж уже трьох років ще і база вишколу і гарту десятикласників ЗОШ за програмою допризовної підготовки школярів. Та несподівано на розі вулиць нашій «Реношці»  дорогу перекриває мінівен, а позаду блокує «Опель», лунає хлопок світло шумової гранати, авто оточують з десяток юнаків в камуфляжних одностроях із автоматами та гранатометами в руках.
 
- Руки за голову, всім вийти з машини, - чітко скомандував кремезний чолов’яга.
- Руки на капот, ноги на ширині плечей! - додав він за мить.
- Провести особистий  обшук  та оглянути машину! – далі наказав командир підлеглим.
  Професійно обмацавши бранців та оглянувши авто, бійці констатували: « Чисто!»  За мить скинувши балаклаву та щиро посміхаючись, командир групи вже зовсім по-цивільному мовив: «Ласкаво запршуємо до нашого табору… і не ображайтеся, адже це відпрацювання елементів військової операції».
  За кілька хвилин  на нас чекала уже на багато гостинніша зустріч. На плацу «Дивокраю», виструнчившись у шеренгах, гостей табору: меценатів, координатора ВО «ЧЕРКАЩАНИ»  в районі М.Ф.Северина та В.П.Шевченка, начальника відділу освіти Ю.М.Безверхого, керівника Громадської приймальні ВО «ЧЕРКАЩАНИ» А.В. Риженка по-козацьки гучно вітають  майже вісім десятків юнаків та юнок. 
   Витримавши протокол зустрічі, першим до молоді звернувся Микола Федорович. Він, передусім, подякував юнакам і дівчатам за бажання до самовдосконалення, фізичний та духовний гарт, котрі стануть запорукою звершень в дорослому житті, допоможуть долати життєві труднощі.
    З напучуванням школярам та подякую командирам і освітянам висловилися інші гості. За доброю традицією М.Ф.Северин подарував табору три військові термоси, котрі  допоможуть харчувати  юнь в походах.
   Затим гості предметно ознайомилися із умовами таборування та ходом зборів. Відрадно,що бюджетні асигнування, підтримка меценатів і спонсорів спрямовані на те, аби в повній мірі забезпечити  комплексний підхід  щодо повноцінного харчування та проживання старшокласників, а от  керівництво табору на чолі із П. М. Карпенком докладають чимало зусиль задля виконання програми  збору: навчання, виховання, фізичних тренувань, соціального розвитку та психологічної підготовки молоді до захисту Вітчизни.
Майбутні захисники Вітчизни за відносно короткий відрізок часу предметно ознайомилися із історією Збройних сил України, основами тактико-технічних характеристик зброї, навчилися розбирати-складати зброю, пройшли курс орієнтування на місцевості, топографію, маскування, виживання у складних умовах, долучилися до азів рукопашного бою  і таке інше.  В цьому їм допомогли фахівці військової справи.
 
Під вінець перебування у міжшкільному військово-патріотичному таборі «Козацький гарт» Микола Федорович зазначив, що за результати зборів разом із керівництвом відділу  освіти, громадських військово-патріотичних організацій ми зробимо ретельний аналіз, визначимо комплекс заходів щодо зміцнення матеріально-технічної бази, розширення тематичної наочності та навчальних зразків зброї. І таке інше.
...

01/06/2018

Фізичний гарт плюс друзі з усієї Черкащини                           Вже за доброї традиції  та волі  М.Ф.Северина переможця районного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» «Джура» рій «Патріот»  Маньківської ЗОШ №1 відзначено спеціальною заохочувальною премією, спрямованою на фінансування участі юних краян в  обласному етапі гри. Відчуваючи підтримку, юнаки і юнки належним чином  підготувалися до відповідальних стартів та конкурсів. 
   Впродовж п’яти днів тривали спортивні єдиноборства,  конкурси та випробовування. Маньківчани склали гідне суперництво опонентам з 21 роя  Черкащини. Поза конкуренцією маньківчани виступили в в конкурсі таборування"Найкраще наметове містечко". Домінували вони і на етапі "Пластун". А от у загальнокомандному заліку  рій «Патріот» виборов високе дев’яте місце.
   Окрім спортивних досягнень, джурівці пройшли чудовий фізичний вишкіл та гарт, надбали чимало друзів з  різних куточків Черкащини. Про все це вони з приємністю переповідають ровесникам та вчителям, А ще юнаки і юнки складають щиру вдячність всім, хто сприяв їх участі в обласному етапі Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» «Джура», насамперед, меценату Миколі Федоровичу Северину.
...