Маньківська районна організація
ПОШТОВИЙ IНДЕКС 20100
смт. Маньківка, вул. Соборна, 12
(098) 716-10-15
VOCHERKASSY@UKR.NET

Публікації в ЗМІ

29/03/2018

ЗВІТ- справа не формальна
   Громадську діяльність депутати фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ» в районній раді розглядають як дорогу з двостороннім рухом. Відпрацьовуючи кредит довіри своїх виборців, вони не лише відстоюють їх інтереси в сесійній залі та комісіях ради, але й плідно працюють на округах за місцем проживання. Прикладом для колег  в цій царині слугує керівник фракції О.Ю. Попелюх.  Днями Олександр Юрійович  вкотре склав іспит перед краянами, звітуючись на сходці рогівчан.  Депутат предметно повідав загалу про  напрацювання особисті та очолюваної ним фракції щодо соціально-економічного, культурного розвитку регіону, забезпечення функціонування закладів освіти, медицини, культури, реформування інфраструктури і таке інше. Зокрема, під час 8 сесій він долучився до прийняття 168 рішень ради, в тому числі 8 з питань бюджету та фінансів.
  Системно організована робота із зверненнями виборців, в тому числі завдячуючи його помічникам, у  Молодецькому та Вікторівці, котрі закріплені те ж за ним, дозволяють депутату оперативно реагувати на запити громадян. Впродовж звітного періоду Олександр Юрійович згідно графіка щомісячно здійснював прийом виборців, брав участь в  культурно-масових заходах, регулярно зустрічався із колективами дошкілля та ЗОШ, ФАПу, сільського Будинку культури, ветеранами та АТОвцями…  За сприяння О.Ю.Попелюха ТОВ «Дукра агро», де він обіймає посаду головного бухгалтера, на утеплення, ремонт початкової ланки, санвузла Рогівської ЗОШ асигновало 105 тисяч гривень. Майже 45,5 тисячі гривень товариство виділило на ремонт та заміну вікон місцевого Будинку культури, а ще 55 тисяч гривень – на ремонт асфальтового покриття до села. Понад 30 тисяч гривень торік витрачено на  закупівлю мотокіс для сільської громади.   43,6 тисячі гривень спрямовано товариством рогівчанам допомоги на лікування та вирішення соціально-побутових питань. Не стояв осторонь Олександр Юрійович щодо вирішення питань захисників Вітчизни та працевлаштування односельців. Так, торік завдячуючи йому роботу отримали близько десятка односельців.
   Зацікавлений діалог із селянами під час сходки, в котрому знайшлося місце як для подяки обранцю, так і пропозицій, за визнанням Олександра Юрійовича сприяв визначенню пріоритетів на найближчу  перспективу, а сам звіт мав прикладний характер. А відтак немає сумнівів, що  і черговий звітний період для депутата буде багатим на добрі справи та звершення.
...

27/03/2018

Дев’ять мінус Буки та Багва
або свято спорту із присмаком гіркоти
   Заключними акордами «Найспортивнішого села-2018» стали фінальні змагання найсильніших спортивних дружин району, котрі традиційно відбулися на майданчиках Маньківського НВК «ЗОШ - гімназія» минулої неділі. Впродовж  лютого у трьох відбіркових турнірах право представляти спортивну рать сільської громади вибороли дев’ять збірних команд: Кищинець, Буків, Багви, Іваньок, Дзензелівки, Чорної Кам’янки, Молодецького, Доброї, Вікторівки. Одначе цьогорічний урочистий парад фіналістів, вперше за п’ятнадцятилітню історію наймасовіших спортивних стартів Маньківщини, затьмарило ігнорування змагань та колег  представниками новоствореної громади Буків та Багви. Це особливо вразило, адже досі бучани та багвяни зазвичай досить пристойно презентували сільський спорт у фіналах «Найспортивнішого села». Ще з одним, так би мовити, форс-мажором відкриття  зітнулися організатори коли на перших акордах Державного гімну підвела техніка. Проте, до честі учасників змагань, вони гідно вийшли із ситуації, доспівавши його акапельно і надзвичайно злагоджено.
 
  На цьому акцентував увагу загалу у вітальному слові від депутатської фракції, ради районної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ» керівник Громадської приймальні політичної сили А.В.Риженко.
- На мою думку, в цьому є глибоко символічне підґрунтя і переконаний, що єдність та згуртованість, продемонстровані  вами щойно,- підкреслив Анатолій Володимирович,- є свідченням не лише ознак патріотизму, а гарту, твердості духу, вірності ідеалам спорту. Тож, зичимо вам примножити добрі традиції, взяти вершини спортивної звитяги. Що ж до «ЧЕРКАЩАН», то політична сила, її координатор на Маньківщині М.Ф.Северин системно дбають про підтримку обдарованої молоді, пропаганду здорового способу життя. За спільного рішення переможці зональних турнірів вже одержали від нас  комплекти футболок «Найспортивніше село», а на переможця першості разом із кубком, дипломом очікує премія на придбання спортінвентаря. Наймолодший та найдосвідченіший учасник фіналу  будуть також вмотивовані. 
Впродовж майже чотирьох годин спортсмени визначали кращих в 11 видах програми. У загальнокомандному заліку  у семи видах єдиноборств  поза конкуренцією виявилися володарі першого Кубка ВО «ЧЕРКАЩАН» «За волю до перемоги» команда Дзензелівки. За сумою місць(29) дензелівчани на 12 пунктів випередили своїх найближчих переслідувачів, торішнього переможця змагань - команду Молодецького.  Ще на 12 очками поступилися другому призеру фізкультурники Іваньок, котрі замкнули чільну трійку.
В окремих видах єдиноборств пальму першості за результатами суддійських протоколів вибороли: підтягування на перекладині - Бурсак Роман(Дзензелівка),  дартс - Данько Марина(Дзензелівка),  кегельбан - Шевченко Валерія (Молодецьке),  стрибки через скакалку - Дикий Андрій (Молодецьке),  гирьовий спорт  - Коваль Сергій(Дзензелівка), стрільба з пневматичної гвинтівки - Данько Марина(Дзензелівка), естафета - вікторівчани на чолі з капітаном Журбою Романом, перетягувані канату - тріо з Молодецького, змаганнях з шахів серед дітей  - Самборський Іван(Дзензелівка), дорослих - Кравченко Андрій(Дзензелівка), з шашок серед дітей -  Олійніченко Ярослав(Вікторівка), дорослих - Білан Василь(Кищенці), настільний теніс серед дітей - Безух Владислав(Чорна Кам'янка), серед дорослих- Кривошея Юрій(Молодецьке). 
   На урочистому закритті змагань команди призери нагороджені грамотами та сертифікатами для придбання спортивного інвентаря. В тому числі від ВО "Черкащани" Диплома, кубка та сертифіката на придбання спортивного інвентаря на три тисячі гривень удостоєно команду Дзензелівки, а  Подяками та грошовими преміями відзначено 77-річного Василя Михайловича Комісаренка(колишній сільський голова Кищенців) та  дев’ятирічну Поліну Шевченко (Молодецька ЗОШ). 
...

21/03/2018

«ЗАТВЕРДЖЕНО»
Координатор 
ВО «ЧЕРКАЩАНИ» 
 в Маньківському районі
 М.Ф.Северин
 
Положення про  творчий конкурс
« Маньківщина–мій рідний край»
 
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
   Творчий Конкурс« Маньківщина – мій рідний край» (далі за текстом – Конкурс), проводиться Маньківською районною організацією  ВО «ЧЕРКАЩАНИ»
  Положення про Конкурс (далі за текстом – «Положення»), розроблено відповідно до Краєзнавчо-просвітницької програми районної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ»
   2. ЗАВДАННЯ  КОНКУРСУ
2.1. Основним завданням  Конкурсу  є краєзнавчо-просвітницька робота серед маньківчан щодо популяризації надбань пращурів і  сучасників задля розвитку регіону, підвищення рівня життя краян. Також важливим завданням  є виявлення та підтримка обдарованої молоді.
2.2. У рамках Конкурсу надається    організаційна, матеріально-технічна і фінансова підтримка ініціативам, спрямованим на вирішення означень вище завдань.
 
 
 3. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ
3.1. Конкурс проводиться за рахунок коштів районної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ».
3.2.  Вік учасників Конкурсу  не обмежується.
3.3. Конкурс проходить у трьох номінаціях:
-  поетичні і прозові твори  під рубрикою « Ними пишається громада»;
- історичні та краєзнавчі дослідження Маньківщини ; 
- фотографія «Маньківщина і маньківчани».
3.4. Оргкомітет  не претендує на майнову і не майнову складову права інтелектуальної власності учасників Конкурсу.
 4. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ
  4.1. Рішення про організацію та проведення Конкурсу та його кошторис  приймає рада районної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ»..
 4.2. До кошторисувходятьтаківитрати: премії призерам,   виготовлення дипломів, інші витрати.
 4.3. Після прийняття відповідного рішення оргкомітет своєчасно оприлюднює інформацію щодо організації прийому заявок для участі у Конкурсі  із зазначенням кінцевого строку  прийому. Оголошення публікується у районній газеті, розміщується на офіційному веб-сайті районної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ», інформаційних дошках місцевих рад 
4.4. Конкурсні роботи можуть бути надані  як у паперовому, так і в електронному вигляді.
4.5. Строк прийому робіт з 15квітня  до 15серпня 2018 року включно.
4.6. Поштова адреса направлення робіт:  20100смт. Маньківка вул.. Соборна,12, а також  ел.пошта vocherkassy@ ukr.net
 
 5. ОТРИМАННЯ РОБІТ
 5.1. Роботи на Конкурс приймаються та реєструються, як вхідна документація, узагально прийнятому порядку.
 5.2. Творчі роботи учасників Конкурсу до моменту проведення їх оцінки журі зберігаються за згаданою адресою.
 
 6. КОНКУРСНЕ ЖУРІ
 6.1. З метою об’єктивного та неупередженого розгляду та оцінки робіт учасників Конкурсу  рішенням оргкомітету утворюється  конкурсне Журі.
 6.2. Журі проводить огляд та оцінку творчих робіт учасників Конкурсу, визначає кращі роботи в відповідній номінації та вносить відповідні рекомендації оргкомітету щодо нагородження переможців.
 6.3. Журі Фонду утворюється у кількості 5 (п’яти)  осіб у складі голови, секретаря та членів Журі. Персональний склад Журі затверджується радою районної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ»..
 6.4. Голова та члени Журі приймають участь уроботі Журі на громадських засадах. 
 7. ОЦІНКА РОБІТ ТА НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ
 
 7.1. Після завершення строку, відведеного на прийом творчих робіт учасників оргкомітет передає  роботи до конкурсного Журі.
7.2.  Журі проводить оцінку творчих робіт учасників Проекту за відповідними критеріями, після чого своїм рішенням обирає призерів  серед авторів робіт по кожній з номінацій. Кількість призерів у  кожній з номінацій не обмежується.
Строк підведення підсумків – до 18 серпня  2018 р.
7.3. Після визначення переможців серед авторів робіт, які взяли участь у Конкурсі, Журі вносить відповідне подання раді районної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ» щодо затвердження рішення Журі та нагородження призерів. 
 Строк затвердження рішення Журі -  до 21серпня 2018 р.
8. Нагородження переможців Конкурсу
8.1. Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами та цінними призами(Додаток 1).
8.2. Нагородження учасників здійснюється Організатором. 
8.3. Інформація про результати Конкурсу розміщується на офіційному веб-сайті Організатора та районній газеті «Маньківські новини»
 
Секретар Маньківської районної ради
 ВО «ЧЕРКАЩАНИ»                                                                  А.В. Риженко
...

04/03/2018

   53 голоси  - «за». А далі крапка чи знак оклику?                                                                 Протестні акції  аграріїв області, започатковані маньківчанами щодо припинення свавілля чиновників Головного управління Держгеокадастру не  на жарт роздмухали полум’я протистояння сільгоспвиробників та обласних геокадастровців. Зокрема, впродовж січня – лютого  на Маньківщині та в обласному центрі відбулася низка велелюдних зібрань аграріїв Черкащини з настійливою вимогою до керівництва  та чиновництва  Держгеокадастру покласти край нахабству та протиправним діям. 
 
 
   Депутатська фракція ВО «ЧЕРКАЩАНИ» ініціювала на розгляд чергової сесії облради «Звернення депутатів Черкаської обласної ради до голови Верховної Ради України А.В Парубія», але «закулісся» втрутилося в перебіг подій і воно не знайшло підтримки з інших фракцій, а затим так і не відбулася позачергова сесії обласної ради, на розгляд якої фракція запропонувала питання про довіру керівнику Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області О.В. Залогі. 
   За дорученням голови облдержадміністрації було створено обласний штаб щодо розв’язання конфліктів в царині земельних відносин. Здавалося б, крига скресла, аграріїв почули і все буде приведено в правове поле. Одначе оптимістичним сподіванням не судилося матеріалізуватися. Чиновники так і не відмовилися від старих схем. Зокрема, на сусідній Лисянщині з їх подачі «безвоздмездно» підставним жителям Лвівської області передано шмат ріллі.
   А от щодо ініціаторів заворушень на Маньківщині Ольга Володимирівна Залога запустила бумеранг репресій у вигляді проведення «безпристрасних» перевірок. Так, авторитетні інспектори мали викрити злісні порушення щодо земельного законодавства в ТОВ «Дзензелівське», СФГ «Шевченка», «Білецького» та інших. Одначе на заваді «засланих козачків» стала згуртована громада фермерів і не лише Маньківського, але Уманського, Тальнівського, Катеринопільського, Лисянського, Шполянського, Городищенського районів. На пропозицію координатора заходу М.Ф.Северина та вимогу майже півтисячного вічче, котре відбулося 21 лютого на головному майдані Маньківки, заслухано роз’яснення керівника групи щодо мети та завдань перевірки. Загальні тези та окозамилююче трактування позиції інспектора викликали невдоволення загалу. 
 
   За одностайним рішенням учасники мітингу настійливо «рекомендували» інспектору відбути до Черкас, а  для очільниці головного управління чиновнику вручили пакет документів з переліком порушень по Лисянському району. Також аграрії прийняли рішення про направлення делегацій районів на чергову сесію обласної ради задля змушення піти у відставку керівника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області О.В. Залоги.
  Мирну акцію Ольга Володимирівна розцінила, щонайменше,  як бунт та наругу над інспекторами. Вже до вечора 21 лютого до правоохоронних органів держгеокадастрівці  зернулися із заявам щодо насильницьких дій, знищення офіційних документів, а до  регіональних ЗМІ  направили обурливі публікації, в котрих розвінчувалося містечкове бунтарство, невігластво…
  Масну крапку в цьому екшені мала поставити чергова березнева сесія обласної ради, першим питанням порядку денного котрої з подачі депутатської фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ» стало прийняття Звернення до голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Генерального прокурора та керівника Держгеокадастру в питанні підтримки законопроекту про передачу земель державної власності у власність громад, а  також звільнення очільниці Держгеокадастру в Черкаській області О.В. Залоги. 
 
   Завдячуючи раді обласної організації та коородинаторам ВО «ЧЕРКАЩАНИ» в районах, стати свідками прийняття цього доленосного рішення змогли близько 900 аграріїв майже з усіх районів Черкащини. Отож, народні обранці, котрі 2 березня поспішали до сесійної зали,  мали можливість долучитися до заяв  та вимог мітингарів. Попри безприцидентні заходи безпеки (кілька десятків поліцейських, міношукачі і таке інше) довкола сесійної зали, бажаючим дозволили також потрапити до неї. Опісля майже півторагодинної «розминки-дискусії» депутати взялися затвердити порядок денний. І трапилося непередбачуване … вийшла з ладу система «Рада» !!!  До честі, голова обласної ради О.І. Вельбівець, неухильно дотримуючись Регламенту представницького органу, успішно вирішив форс-мажорну проблему. А затим, заручившись підтримкою колег, надав можливість оприлюднити позицію аграріїв активісту акції М.Ф. Северину.
  Лаконічно і водночас переконливо Микола Федорович апелював до депутатського загалу щодо важливості їх позитивного голосування не лише для сільських товаровиробників, але подолання корупції у земельних відносинах, відновлення довіри до влади, торжества законодавства та моралі.
- Корупційні схеми, - зазначив Микола Федорович,- працюють впродовж тривалого часу, а про таксу відкатів за переоформлення документів на оренду земель не знає хіба що глухий, а не говорить  німий. Окрім депутатського корпусу, сподіваємося на тверду позицію гаранта Конституції на Черкащині, голову облдержадміністрації Ю.О.Ткаченка.
 
  І, як з’ясувалося вже незабаром,  депутати почули голос аграріїв і прийняли непросте рішення. При поіменному голосуванню  «за» звернення до голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Генпрокуратури та Держгеокадастру щодо проведення комплексної перевірки діяльності ГУ Держгеокадастру в Черкаській області, скасування незаконних розпорядчих документів, звільнення з посади керівниці землевпорядної установи Ольги Залоги проголосувало 53 депутати. Зала зустріла рішення оплесками. 
 
  А що далі: крапка чи знак оклику. Громадськість очікує з нетерпінням…
...

19/02/2018

Фаворити підтвердили свій статус                       У другому турі зональних змагань «Найспортивніше село-2018», котрий відбувся на базі Молодецької ЗОШ за путівки до фіналу змагалися спортивні дружини Нестерівки, Подібної, Вікторівки, Рогів, Поташі, Доброї та Молодецького на чолі з очільниками громад І.П. Кривдою, В.М.Кобзарем, В.В.Нечиснюком, В.О. Івасюком, Л.М.Ільніцькою,   І. В.Баліцьким, О.В.Баранюком.
    Вітаючи учасників змагань, керівник Громадської приймальні ВО «ЧЕРКАЩАНИ» А.В. Риженко від імені координатора політичної сили М.Ф.Северина, ради районного осередку та депутатської фракції в райраді побажав фізкультурникам спортивних звитяг в ім’я торжества здорового способу життя, примноження звершень фізкультурно-масового руху. А ще в якості мотивації  Анатолій Володимирович презентував для переможців відбіркового турніру комплект форми «Найспортивніше село».
   
...

13/02/2018

«Найспортивніше село-2018» стартувало!                                                        Минулої суботи на Маньківщині стартували наймасовіші змагання серед сільських фізкультурників «Найспортивніше село». Започатковані в 2003 році, вони стали не лише наймасовішими, але найпрестижнішими стартами з-поміж сільських спортивних дружин, до котрих долучаються сільські голови, педагоги, медики, аграрії, пенсіонери і школярі. Спортивного азарту та завзяття фізкультурникам додають не лише визнання односельців, але і моральне заохочення та матеріальне стимулювання. Зокрема, втретє поспіль разом з районною радою та райдержадміністрацією співорганізатором «Найспортивнішого села» виступає рада районної організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ» та депутати однойменної фракції в районній раді....